Літературні премії 2

На попередню

 

Премія Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва

«Премія Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва» — премія що присуджується щороку до дня народження Лесі Українки — 25 лютого за твори, які сприяють вихованню підростаючого покоління у дусі національної гідності, духовної єдності українського суспільства та здобули широке громадське визнання.

 


 

Міжнародна рада по книгах для молоді (IBBY) (англ. International Board on Books for Young People (IBBY) - міжнародна некомерційна організація, що займається літературою для дітей та юнацтва.

Заснована в Цюриху (Швейцарія) в 1953 році Міжнародною радою з дитячої та юнацької літератури ЮНЕСКО. В даний час складається з 76 національних секцій, що діють в різних країнах світу


Літературна премія імені Наталі Забіли

Премію імені Наталі Забіли заснувало 1988 року щомісячне видання для дошкільнят та учнів початкової школи «Малятко». Нею відзначають найкращий літературний твір для дітей та найкраще ілюстрування з метою «привернути увагу до проблем літератури саме для найменших дітей, пожвавлення творчого процесу та окреслення орієнтирів». Вручення премії традиційно проводиться у Національному музеї літератури України у травні. Лауреатами премії ставали Павло Глазовий, Анатолій Григорук, Тамара Коломієць, Зірка Мензатюк, Наталка Поклад, Василь Чухліб та інші.


 

Премія імені Шолом-Алейхема

Про заснування премії імені Шолом-Алейхема : постанова Кабінету Міністрів України від 25 лютого 2009 р. N 147
Премія присуджується один раз на три роки до дня народження Шолом-Алейхема – 2 березня. Лауреатами Премії можуть бути письменники, перекладачі, сценаристи, драматурги – автори творів, що популяризують духовно-культурні надбання українського та єврейського народів і сприяють поширенню позитивного іміджу України в світі.
З 2018 року премію присуджують щороку, а не раз на три роки, як раніше.


Обласна літературна премія імені О. С. Масельського

Обласна рада заснувала щорічний конкурс імені О.С.Масельського на кращий літературний твір. Конкурс спрямований на підтримку харківських талантів, а саме: поетів, прозаїків, драматургів, журналістів і, в першу чергу, обдарованої молоді.