Нобелівська премія з літератури

 

2018-2019

У Стокгольмі оголосили лауреатів нобелівської премії з літератури за 2018 та 2019 роки. Польська письменниця українського походження Ольга Токарчук отримала премію за 2018 рік, а австрійський письменник Петер Хандке за 2019 рік.


 2017


5 жовтня, Нобелівський комітет при Шведській академії офіційно оголосив ім'я лауреата Нобелівської премії-2017 з літератури. Ним став британський письменник японського походження Казуо Ісігуро.


Ісігуро отримав премію як письменник, «який в романах великої емоційної сили розкрив прірву під нашим ілюзорним почуттям зв'язку зі світом».

 

 

 


2016

Нобелівська премія з літератури за 2016 присуджена американському виконавцю й автору пісень Бобу Ділану

«За створення нових поетичних виразів у великій американській пісенної традиції».

Боб Ділан - культова фігура в рок-музиці, один з найбільш значущих і популярних музикантів сучасності. Певна кількість його композицій використовували в США учасники рухів за громадянські права. У 2010 р. журнал Rolling Stones присудив Ділану друге місце в списку найбільших великих музикантів 20 століття - перше місце тоді посіла група The Beatles.

 


2015

Нобелівська премія з літератури за 2015 присуджена білоруської письменниці українського походження Світлані Алексієвич з формулюванням «за багатоголосе звучання її прози і увічнення страждання і мужності». Про це повідомила постійний секретар Шведської академії Сара Даніус.

Читати далі

 

 


2014

Королівська академія наук Швеції назвала лауреата Нобелівської премії з літератури 2014 р. Ним став французький письменник Патрік Модіано, майже у всіх своїх книгах писав про окупацію Франції Німеччиною під час Другої світової війни. "За мистецтво пам'яті, яким він пробудив найнезбагненніші людські долі та розкрив світ окупації"

Читати далі

 


2013

Шведська академія визначилася з лауреатом Нобелівської премії з літератури за 2013 рік - нагороду отримала канадська письменниця Еліс Мунро, яка стала 13-й жінкою серед її власників. Ім'я Мунро за результатами засідання Нобелівського комітету оголосив постійний секретар організації Петер Енглунд. Премія письменниці була вручена з формулюванням «Майстер сучасної розповіді».

Читати далі

 

 

 


Лауреати Нобелівської літератури по роках