Балаклійського р-н.

 

На попередню сторінку

 

Балаклійський районний краєзнавчий музей

 


 
Пам'ятник архітектури XIX століття. Містить єдину експозицію в Україні про життя і творчість видатної співачки О. Петрусенко, а також історичне минуле часів Другої Світової війни. Музей розташований на майдані Ростовцева — найвищій точці міста. Вже в XVII столітті на цьому місці знаходилася дерев'яна фортеця. Багато пізніше була побудована і церква, від якої до сьогодення збереглася лише одна стіна. У будівлі Балаклійського краєзнавчого музею знаходився солдатський комітет,  до складу якого входив  Георгій Костянтинович Жуков. На одному із стендів музею висить барельєф, на якому написано, що в 1915 році в чині унтер-офіцера майбутній маршал починав службу в селі Лагері Балаклійського району.
 
          
 Каньйон

 


 
Між  селами Чепель і Протопопівка розкинувся унікальний каньйон, що нагадує своїм виглядом кримські аналоги. Він представляє великий інтерес для любителів туризму і цінителів дикого відпочинку на природі. Це місце  славиться найбільшою крейдяною скелею, саме її люблять підкорювати харківські скелелази, а вже в густому лісі поряд з нею розташувався сам каньйон, де в період танення снігів або при рясному дощі навіть розливається водопад.
 


 

Станція юних натуралістів

 

 

Балаклійська районна станція юних натуралістів була заснована в 1982 році. Станція знаходиться в міській зоні і займає площу 0,20 га. На її території побудований річний і зимові вольєри, теплиця-оранжерея, парник, водойми для водоплавних птахів, квітники. На даний момент на станції юннатів працюють чотири відділи: «Біологія», «Акваріо-містика», «Екологія», «Краєзнавство».

Також тут знаходиться мінізоопарк, в якому живуть близько 36 видів екзотичних птахів і тварин. Серед них - австралійський страус ему, золоті, королівські, мисливські, срібні фазани, павичі, лебеді, білки, бабак, папуги та інші вихованці.

З 1998 року на станції існує музей, в якому зібрано близько 200 експонатів - опудала тварин і птахів. У музеї проводяться семінари, екологічні конференції.

З 2006 року на базі музею станції юних натуралістів працює музей хліба та голодомору.

вул. Шевченко, 27 тел. +38 05749 53361 Сайт станції