Чугуївський р-н.

 

 

 Музей І.Ю. Рєпіна

 


 
Меморіальний будинок-музей І. Рєпіна розташований в маленькому одноповерховому будинку часів військових поселень (поч. XIX ст) на колишній вулиці Никітінській, де знаменитий художник жив і працював в 1876-77 рр. Відтворена первинна - досить проста обстановка. Основна експозиція присвячена чугуївському періоду в житті і творчості Рєпіна, а також тісним зв'язкам художника з Україною, які не уривалися впродовж всього його життя. Тут зібрані особисті речі І. Рєпіна - синій оксамитовий берет, білий жилет, пристосування для швидкого зняття взуття та ін. Також представлені унікальні роботи місцевих живописців та іконописців ХІХ ст - чугуївських вчителів Рєпіна. Експонуються чотири ікони, і деякі інші роботи Рєпіна: портрет Верьовкіної, малюнки, офорти. Фонди музею включають також роботи відомих художників репінського оточення: В. Сєрова, В. Маяковського, П. Верещагина, М. Пімоненко, І. Пелєвіна.

Сайт музею:  

 


 

Свято-Покровский храм

 

 

Свято-Покровський храм - пам'ятник архітектури, що прикрашає центральну площу Чугуєва. Побудований в XIX ст. за проектом російського архітектора В. Стасова в стилі класицизму. Собор зводився під керівництвом архітекторів військових поселень, завершив споруду архітектор Шрейдер. Мозаїки і фрески виконав італійський художник П. Розетті (допомагали йому місцеві майстри), іконописні роботи - харківський художник І. Куліковський. У радянські часи будівля втратила купол, дзвінницю і все внутрішнє оздоблення. До останнього часу тут розміщувалася картинна галерея. У 2009 р. храм повернений віруючим, ведеться реставрація.

 


 

Селище Кочеток

 

 

Алани-воїни - вихідці із Північного кавказу мешкали на території Кочетка в 8 - 9 ст. тут вони побудували велике місто-фортецю. Історики вважають, що саме тут знаходиться літописна половецька столиця-Шарукань, яку безуспішно шукають багато поколінь дослідників.
В старовину в Кочетку було знамените на всю Слобожанщину чудотворне джерело. За переказами, інокам ближнього монастиря явилась чудотворна Володимирська ікона Божої Матері. На честь цієї ікони в середині 19 століття в Кочетку була побудована церква.
При розкопках Кочетокського городища археологи знайшли слід походу 1111 року - особисте клеймо князя Мстислава.
Всього лише півтори сотні років назад Кочеток був популярним водним курортом. Сьогодні селище напуває водою весь Харків. При  виробничому управлінні водного господарства "Донець" працює унікальний музей води. 


 

Малинівка

 

 

Пам'ятник героям популярної музичної комедії "Весілля у Малинівці". Автор бронзового монумента скульптор Сейфаддін Гурбанов. Центральною фігурою композиції стала скриня біля якої стоять Попандопуло і Сметана. Культовий фільм режисера Андрія Тутишкина 1967 року став також основою для щорічного фольклорного фестивалю "Весілля у Малинівці - плюс", який символічно проводиться  в однойменному селищі, де знімали легендарну кінострічку.