Дергачівський р-н.

 

 

Меморіальний комплекс "Висота маршала І.С. Конєва

 

 

Знаходиться в смт. Солоницівка Дергачівського району Харківської області. Саме тут, поблизу селищ Гаврилівка і Солоницівка, на висоті 197,3, в серпні 1943 року знаходилися спостережні пункти командувача військ Степового фронту генерал-полковника І.С.Конєва, командувача 53-ї армії генерал-майора І.М. Манагарова та командира 252-ї стрілецької дивізії генерал-майора Г.І. Анісімова. Звідси здійснювалось оперативне керівництво військами у ході запеклих боїв завершального етапу Бєлгородсько-Харківської наступальної операції (3-23 серпня 1943 року).

 

В серпні 2003 року меморіальний комплекс було реконструйовано за проектом заслуженого архітектора України П.Г. Чечельницького та О.В.Ткаченко.

Читати більше:

 


 

Санаторій «Березівські мінеральні води»

 


Санаторій розташований у затишному, мальовничому куточку Харківщини, в оточенні прекрасного парку, поряд з озерами. Це сучасна Українська здравниця. Перлина Слобожанського краю, відомий за межами України Бальнеологічний  курорт. Один з найстаріших європейських курортів з багатою історією і славними традиціями.

Розташовується в Україні в Харківській області, Дергачівському районі, в 25 км . на захід від Харкова, на лівому схилі Березовій балки, яка впадає в долину р. Уди.

Про цілющі властивості води місцевих джерел жителі довколишніх сіл знали дуже давно. Воду використовували при хворобах шлунка, недокрів'ї, золотусі, інших захворюваннях, назви яких простий люд часто навіть не знав, в ній купали новонароджених дітей, нею обливалися.«Теплі води» - так любовно люди називали джерела Березової балки, немов дякуючи воді за зцілення.

Читати більше: