Дворічанський р-н

 

На попередню сторінку

 

У Центрі дитячої та юнацької творчості в Дворічній обладнали музей, присвячений життю і роботі Нобелівського лауреата Іллі Мечникова. 

 

 

Ілля Мечников народився в селі Іванівка нинішнього Дворічанського району. Речей. які належать Мечникову серед експонатів музею немає, «Наша робота більше спрямована на зв'язок з послідовниками Мечникова», - пояснює керівник музею.

Співробітники Центру постаралися зібрати всю інформацію, пов'язану з великим земляком, підготували стенди з фотографіями вченого, світлини садиби Мечникових, книги. Організатори музею підтримують зв'язок з авторами публікацій про Іллю Мечникова, представниками Музею історії медицини імені П.Страдиня в Ризі. Саме в Ризі зберігається Нобелівська медаль Іллі Мечникова, вручена вченому в 1908 році за дослідження в області фізіології і медицини.Працівники Дворічанського музею планують звернутися до латвійських колег з пропозицією про передачу оригіналу медалі на малу батьківщину вченого.

Навесні 2016 року поблизу Харківського національного університету імені Каразіна встановили погруддя Нобелівських лауреатів Семена Кузнеця, Льва Ландау та Іллі Мечникова.


 

Крейдяні гори

 

 

Перлина Дворічанського району - крейдяні гори. Щоб поглянути на них, люди їдуть за сотні кілометрів. Крейдяні гори тягнуться уздовж побережжя річки Оскол на велику відстань. Щоб дістатися до них, треба їхати у бік Кам'янки через Новомлінськ. Поруч розташований ліс з неймовірною флорою і фауною. На самих крейдяних горах також є рослини - дерева зростають ярусами, утворюючи щось подібне каскаду. Гори не дуже високі, і на них можна піднятися, тим паче, що пейзаж тут відкривається неймовірний - долина річки Оскол. Кожна гора має свій образ: одна нагадує вулкан, інша - голову індійця. Є навіть такі, які мають печери з довгими коридорами.