Краснокутський р-н.

 

На попередню сторінку

Співочі тераси

 

 

«Співочими терасами» називають незвичайний фруктовий сад у вигляді великого амфітеатру. Цей амфітеарт під відкритим небом відомий своїми дивовижними акустичними властивостями. Справа в тому, що у цегляні стіни тут вмуровані спеціальні труби різної величини і з різних металів. Через них і проходить звук, створюючи особливий ефект. Тому складається враження, ніби самі тераси видають мелодії. Це архітектурна пам’ятка кінця ХІХ століття, з усіх боків обросла фруктовими деревам.

 Читати більше про історію створення терас:

 


 

Краснокутський дендропарк

 

 

Дендропарк є однією з найвідоміших пам'яток Харківської області. Цей пам'ятник садово-паркового мистецтва був заснований в кінці XVIII століття І.Н.Каразіним - братом Василя Каразіна, який стояв біля витоків заснування найбільшого харківського університету.

Пік розвитку Краснокутського дендропарку припав на рубіж XIX-XX століття, коли зусиллями нащадків Каразіних, флора парку налічувала 540 видів декоративних рослин і понад 1000 плодових. Перша половина XX століття для дендропарку видалася нелегкою, його відновленням зайнялися тільки в 1957 році. В даний час в дендропарку присутні більше 300 видів рідкісних рослин. Серед них софора японська, коркове дерево, корабельні ялиці, платани, білі ялинки.

Дендропарк цікавий не тільки любителям ботаніки. Унікальна паркова зона ідеально підходить для неквапливих прогулянок в будь-який час року з друзями, коханою людиною або всією сім'єю. Тут є мальовничі водойми, серед яких особливо виділяється лебедине озеро з мініатюрним острівцем і кованим арочним містком, паркові скульптури, підземні ходи, старовинні фортифікації, бесідки та альтанки.

Читати більше:


 

Садиба "Наталівка"

 

Наталівський парк – справжній шедевр паркової архітектури XIX ст. Маєток на річці Мерчик належав цукровому магнату та меценату І. Харитоненко, а садибу він назва ім’ям своєї внучки Наталки. Добудовував маєток Павло Харитоненко. Дубові ліси, що ростуть навколо мають деякі по 300 років. Парк був облагороджений та оточений огорожею з кованими воротами. На його території збудований будинок, флігелі, манеж. В парку навіть була своя церква – Свято-Преображенська, яка датується 1913 роком та зведена архітектором А. Щусєвим. Існує легенда, що копія Преображенської церкви знаходиться в Ніцці, але насправді Щусєв збудував схожий храм у італійському місті Бар.  Храм сильно пошкодився в роки Другої світової війни, а у флігелях довгий час розташовувався туберкульозний санаторій. Наразі садиба Наталівка перебуває під опікою Національного природного парку Слобожанский, ведуться реставраційні роботи,у планах створення музейного центру. Як дістатися: їхати 75 км. від Харкова в напрямку районного центру Красний Кут. Або залізницею до станції Гути, звідки до Володимирівки ще 18 км.