Купянський р-н.

 

 

Червонооскільське водосховище

 

 

На території Куп'янщини знаходиться найбільше на Харківщині Червонооскільське водосховище. Площа дзеркала води — більше 320 квадратних кілометрів. Довжина тягнеться на 100 кілометрів, ширина його 3-4 кілометра. Глибина місцями досягає 15 метрів. Побудовано штучне «море» в 1957 році. Воно є частиною системи водоспоживання Донбасу. Береги цього водосховища обладнані пляжами, парками, розташовані бази відпочинку та дитячі оздоровчі табори.

 


 

Миколаївський храм

 

 

Миколаївський храм у Куп'янську був побудований у  1852 р. за рахунок  пожертвувань прихожан.  Миколаївська церква була освячена в 1852 році. Назвали її на честь мірлікійського чудотворця Миколи. Будівля церкви стала прекрасною прикрасою Куп'янська. Частина храму була зруйнована в 1932 р. а саме: повністю купол і дзвіниця. У п'ятдесятих роках храм був відкритий для проведення богослужінь, а у 1991 році реконструйований в первинному вигляді. Архітектурна композиція Свято-Миколаївського  храму має ряд загальних меж з Благовіщенським собором у Харкові.

 


 

Куп'янський краєзнавчий музей

 

 

Куп'янський міський краєзнавчий музей розміщений в будинку, який входив в комплекс споруд зруйнованого в радянські часи Покровського собору (ХІХ ст). Музей відкрили 24 грудня 1972 р. Збирали матеріали і експонати для музею А. С. Коваль, Ф. Ст Кононенко, художники Б. Г. Шпіталенко і В. М. Чаленко.  У музеї експонуються історичні документи, рідкісні фотографії, меморіальні матеріали, цінні археологічні, етнографічні матеріали,  нумізматичні зібрання. Вони відображують історію Купянщини з давніх часів і до теперішнього часу. Фонди музею налічує більше 1 тис. предметів. 

Сайт музею: http://muzey.kupyansk.info/