Великобурлуцький р-н.

 

На попередню сторінку

 

Садиба старовинного слобожанського роду

Донець-Захаржевських

 


Головна пам'ятка Бурлука - садиба старовинного слобожанського роду Донець-Захаржевських. Не зважаючи на те, що від величного палацу, портика з колонами, парку та храму залишився тільки будинок, з цією садибою пов'язано безліч легенд та історій. В одній з них говориться, що саме тут улітку 1919 року була знайдена Велесова книга - дерев'яні дощечки, поцятковані незрозумілими письменами. Пристрасті навколо яких не вщухають і досі - одні вважають їх містифікацією, інші - унікальним пам'ятником дохристиянського слов'янського письма. На жаль, дощечки були втрачені в роки Другої світової війни, збереглося лише кілька відбитків.


 

 

Великобурлуцький степ

 


Великобурлуцький степ - регіональний ландшафтний парк. Створений на кордоні степової і лісостепової зони з метою збереження в природному стані лісостепових ландшафтів і типів місцевостей Східноєвропейської провінції, охорони і раціонального використання природних ресурсів. Площа заповідної території більше 2000 га. Розташований парк на території селища Великий Бурлук і сіл Катеринівка, Червона хвиля, Шипувате, Андріївка, Горяне, Плоске Харківської області.
Тут виявлено понад 20 видів рідкісних вищих рослин, 15 із них охороняються Червоною книгою України, 6 – занесені до червоних списків області. Тваринний світ регіонального парку складається з представників степового, лучного, деревинно-чагарникового і болотяного комплексів. Природа парку дивовижна.