Великобурлуцького району

Куліш Андрій Микитович

 


Майстер традиційного народного мистецтва витинанки.

Народився 17 жовтня 1935 року в селі Перша Гнилиця Великобурлуцького району на Харківщині. Малюванням, вирізуванням та ліпкою почав захоплюватися ще в школі. Перша персональна виставка витинанок Андрія Куліша відбулася у Харківському літературному музеї в 1992 році. Потім – ще шість виставок у вишах Харкова, в музеях міст Чугуєва і Куп’янська, участь у ІІ Всеукраїнському фестивалі майстрів мистецтв і народної творчості у Києві.

   Паперові витинанки відомі в Україні ще з XIX ст. але в другій половині XX ст. за різних обставин цей жанр поступово занепадає. Андрій Микитович відродив його на Слобожанщині й до геометричних або квіткових орнаментів додав портрети, жанрові побутові сценки. Андрій Микитович пропагує свій улюблений вид мистецтва серед школярів: проводить майстер-класи, бере участь у семінарах для вчителів образотворчого мистецтва.  Андрій Куліш – член Національної спілки майстрів народного мистецтва України.. Роботи майстра зберігаються в музеях України та приватних колекціях в Україні та за кордоном.

 


 

Баштан Раїса

 Раїса  Яківна народилася 20 травня 1944 року. Це були тяжкі роки війни. Ось що згадує вона про своє дитинство. «В войну я была совсем маленькой. И детство запомнилось тем, что все время хотелось кушать. Врезались в память лепешки, которые мама делала из тертой свеклы с добавлением то ли горсти муки, то ли отрубей. Эти лепешки, было, не загонишь в глотку, такие они были приторные…До сих пор у меня хранится сувенир тех давних лет: разрывная пуля, похожая на дикий, колючий цветок». Цветок разрывной пули – это, пожалуй, символ нашего, опаленного войной, детства.* 

 У 2000 році вийшла збірка її віршів «С пречистых колодцев», потім «Подарок» (2002), «Без тебя» (2007), «Надвечерье» (2012).

На жаль Раїси Яківни уже немає з нами, але  її чудові вірші продовжують хвилювати душі читачів.

 

 

 


Слісаренко Олекса Андрійович

 

Народився 28 березня 1891 р. на хуторі  Канівцевий (зараз село Шипувате) Великобурлуцького району. Поет. прозаїк, критик, публіцист.  Пiсля закiнчення церковно-приходськоï школи хлопчину вiддали на службу до мiсцевоï контори - треба було заробляти на хлiб.  Олекса Андрійович брав участь у першій світовій війні, пройшовши шлях від рядового до офіцера-артелириста.

Перший його вірш надрукувала Олена Пчілка в 1911 році в ж. «Рідний край». Потім були публікації в різних літературних журналах. Реабілітований посмертно 1958 р. 

 

 

 


Читати докладніше: