Зміївський р-н.

 

На попередню сторінку 

 

Гомільшанські ліси

 

Гомільшанські ліси – це кілька великих лісових масивів, що розташовані на берегах Сіверського Донця та вздовж річки Гомольші. Разом вони створюють один з найбільших масивів нагірних дібров на Харківщині. Картину порослих дібровами крутих схилів Дінця доповнюють соснові бори, що розкинулися на положистому протилежному березі річки, і характерний ландшафт заплави Дінця, де луки чергуються з дубовими та осиковими гаями. Ці лісові масиви подекуди межують з вологими або суходільними луками. Дотепер на території Парку збереглися і ділянки нагірних дібров зі старезними дубами, і корінні соснові бори природного походження (адже більшість борів на території області були висаджені).

Запрошуємо у Гомільшанські ліси!

 


 

Козача гора

 


 

Козача гора - це висока круча, висотою десь 60 метрів, що знаходиться на південь від Коропово та здіймається на Сіверським Донцем.
За легендами, саме на Козачій горі жив Змій Горинич, якому приводили у жертву дівчат. І саме тут і відбувся бій між Змієм та Микитою Кожум’якою. Також саме тут розташовувався козацький Свято-Миколаївський монастир, що був останнім центром волелюбного козацтва. Він був знищений одразу після того, як була ліквідована Запорізька Січ, так як в ньому ховалися бігли козаки. Зараз гора називається саме на їх честь, і в честь цього на ній поставили пам’ятний хрест.

 


 

"Коропови  хутори"

 

 

Село Коропове, відоме як курорт Коробові Хутори - це центр Національного природного парку «Гомільшанські ліси», який є одним з природоохоронних об'єктів державного рівня. Відпочинок в Коробчастих Хуторах нерозривно пов'язаний з перебуванням серед неповторної природи.  На відпочинок в Коробові Хутори приїжджає безліч людей з усієї Харківської області, а також гості з інших регіонів України, і навіть з-за кордону. Щоб повніше задовольнити рекреаційні потреби відпочиваючих, в околицях Коропових облаштовані кілька туристичних маршрутів і екологічних стежок. 

Читати більше: