Золочівського р-ну

 

На попередню сторінку

Музей Г.С.Сковороди

 

 

Сковородинівка знаменита тим, що тут деякий час жив і творив відомий мислитель Григорій Сковорода. Він тут помер і заповідав себе поховати. Могилу трохи перенесли, а в будинку, де він жив, зробили музей…

У селі Сковородинівка розташований один із найвідоміших музеїв Харківської області – музей Григорія Сковороди, який має статус національного. Музей оточений старовинним парком і садом (площа 18,2 га). Тут розташовані будинок поміщиків Ковалівських, де жив і помер Григорій Сковорода, його улюблені місця (700-річний дуб, криниця), могила філософа, пам’ятник йому, поміщицькі господарчі споруди (контора управляючого та амбар), братська могила радянських воїнів, мальовничий ставок.

 


 

В центрі Золочева урочисто відкрили сквер "Кобзарю" Осяяна сонцем алея, оригінальні лавочки у вигляді книжкових поличок із творів Т. Шевченка, ошатні клумби безумовно стануть улюбленим місцем відпочинку золочівців і гостей селища.
Переглянути відео

 

  

 


 

Свято - Вознесенська церква

 

 

Свято - Вознесенька церква - найстаріша у Селищі Золочів. Її іконні решітки прикрашає пам′ятне  гравірування про дату спорудження - 1884 рік.