Книги що допомагають жити

 

Зіркові казки: історії, що допомагають вірити та жити.

 

Це незвичайна, чарівна, унікальна книжка. Автори казок - відомі харків’яни. Ці казки адресовані всім - мамам і татусям, хлопчикам та дівчаткам, і навіть тим дорослим, у кого ще немає своїх дітей. Створюючи казки, автори прагнули передати вам усе найсвітліше, незвичайне й чарівне, адже ці чудові історії присвячені дітям, які долають важку хворобу. Хочеться вірити що у цих діток, як у гарній казці, все буде добре.

 

 Маршалл А. Я умею прыгать через лужи

В автобіографічній повісті відомого австралійського прогресивного письменника Алана Маршалла «Я вмію стрибати через калюжі» перед читачем розкривається картина життя Австралії початку XX століття. Герой повісті Алан — син сміливого об'їзника диких коней. Змалку він мріє стати таким, як батько; та з ним трапляється нещастя: після тяжкої хвороби ноги перестають служити йому, і дальші роки його дитинства і змужніння присвячені боротьбі з цією перепоною. Мужній, розумний Алан перемагає. Шкільні друзі навіть вважають його щасливчиком, бо йому вдається все, чого б він не захотів. У нього багато друзів, і читач певен, що хлопець з такою сильною волею і впертою вдачею стане справжньою людиною.

Читати далі

 


Байерс Б. Лебединое лето

Сарі Годфрі 14 років і вона переживає важкі часи - період дорослішання. Ще вчора вона була веселою та задоволеною дівчинкою, а вже сьогодні зрозуміла, що весь світ - жахливий. Життя, насправді, не миле, якщо у тебе помирає мама, тато живе далеко і рідко приїзжає, а молодший братик Чарлі після тяжкої хвороби відстав у розвитку і не вміє розмовляти. Одного разу Чарлі пішов розшукувати лебедів, що захопили його й заблукав у лісі. Пошуки його перевернули світогляд Сари, і вона заново, люблячим і радісним поглядом побачила світ і тих хто її оточує.
За книгу "Лебедине літо" автор у 1971 році був нагороджений найпочетнішою літературною премією США - медалью Ньюбері.


Читати далі


ДиКамилло К. Приключения мышонка Десперо, а точнее – Сказка о мышонке, принцессе, тарелке супа и катушке с нитками

Так би він і жив, мріючи, що і сам колись когось врятує, коли б одного разу не дізнався, що хитрий щур на ймення Роскуро заманив у глибоке похмуре підземелля прекрасну принцесу Горошинку. Ось тут і прийшов зоряний час хороброго і шляхетного Десперо. Наразі йому випало здійснити дивовижні та славні подвиги!


Вестли А.К. Каос и Бьёрнар: повести

У маленького Каоса є один Бьйорнар, який з дитинства прикутий до інвалідного візка: вроджене затиснення спинного мозку. Але ця обставина аніскільки не впливає на відносини хлопців. За допомогою їх невгамовної фантазії інвалідна коляска Бьйорнара перетворюється то в автомобіль або автобус, то в пароплав або підводний човен, а то і зовсім в космічний корабель. І починаються захватні подорожі. Згодом до їхньої компанії приєднуються маленький Пончик і подружка Олауг.

Читати далі


Короленко В. Г. Слепой музыкант

У багатій дворянській родині Попельських єдиний син Петрик сліпий від народження. Його мати Ганна Михайлівна, нескінченно люблячи й жаліючи хлопчика, виховує його як рідкісну тендітну квітку. І тільки дядько Максим, який в юності бився під прапором Гарібальді, намагається привчити хлопчика до самостійності. Хлопчик починає пізнавати світ на дотик, і одного разу його пальці знаходять клавіші фортепіано. Але, ще не знаючи ціну своєму таланту, він іде з волоцюгами «шукати правду». І тепер тільки любов здатна примирити його з миром зрячих.

 

 

Читати далі


Портер, Елеонор. Полiанна

Дивовижна історія дівчинки-сироти Поліанни, яку після смерті батьків прихистила сувора і примхлива тітка. Потрапивши у світ суворих правил і заборон, опинившись одна в чужому місті, серед чужих людей, Поліанна не зневірилася. Їй допомогла "гра в радість", яку колись придумав її батько . Все просто: у будь-якій ситуації, за будь-яких обставин треба знайти щось хороше, те, чому можна порадіти ... і поділитися цією радістю з іншими. Майже детективні повороти сюжету, психологічна точність, з якою автор створює образи, – все це незмінно привертає увагу читачів багатьох поколінь.
Читати далі


Бернкет Ф. Таємний сад

Десятирічна англійка Мері Леннокс виросла в Індії. Батьки Мері раптово вмирають і дівчинку відправляють до Англії до її дядька - лорду Крейвен. Дядько не радий приїзду своєї племінниці; вже десять років він оплакує втрату коханої дружини і йому ніколи займатися маленькою Мері.
Щоб хоч якось розважитися і не відчувати себе самотньою, Мері починає досліджувати величезний особняк дядька. У спальні покійної леді Крейвен допитлива дослідниця знаходить ключик від таємничого садка, такого ж покинутого і здичавілого, як і сама Мері. І дізнається страшну таємницю сім'ї  Крейвен. Дружина лорда Крейвена померла при пологах, але її дитина, про існування якого знає тільки лорд і прислуга, хлопчик на ім'я Колін, живе в одній з кімнат особняка. Він тяжко хворий, не може ходити і ніколи не виходить за межі своєї кімнати. Мері упорядковує маленький садок і вивозить туди в інвалідному візку Коліна. Маленька Мері здійснює велике чудо! Прогулянки в садку зцілюють Коліна. Він вчиться ходити і радіти життю. Більш того, Мері виводить зі стану вічного трауру свого дядька, лорда Крейвена.

 


Крюкова Т. Ш. Костя + Ника

Это одна из самых популярных книг известной писательницы.
Это история о человеческих взаимоотношениях: благородстве и подлости, отзывчивости и равнодушии и, конечно, любви – о том, что настоящая любовь приходит независимо от возраста и побеждает всё, даже, казалось бы, невозможное... – безнадежно больного человека поставить на ноги...
Сюжет повести лег в основу художественного фильми "КостяНика. Время лета".

Читати далі


Семенова М. В. Там, где лес не растет

Мария Семенова – первооткрыватель жанра славянской фэнтези. Главный герой ее нового романа Коренга ни в чем не уступает знаменитому Волкодаву. А в чем-то и превосходит его. У Коренги есть одна отличительная особенность – он калека. На него наложено родовое проклятие – у Коренги не ходят ноги. Чтобы избавить свой род от векового проклятия, Коренга отправляется в путешествие на тележке, построенной его умельцем-отцом. Передвигаться Коренге помогает огромный волкодав Торон.
Много приключений и испытаний довелось пережить им в пути. Чувство долга и ответственность за судьбу своего рода, честь и отвага Коренти и беззаветная преданность Торона своему хозяину позволили им достичь поставленной цели.

Читати далі

 


Кротов В.Г. Червячок Игнатий и его мечты: сказки

Тот, кто читал первую или вторую книжку про червячка Игнатия, сразу обрадуется возможности снова встретиться с ним и его друзьями. А того, кто еще не знаком с этим удивительным существом, ждет замечательный сюрприз!
Хотя герой книги всего лишь маленький червячок, у него многому можно поучиться. Вернее, от него можно заразиться многими отличными свойствами. Он веселый и умный, отважный и находчивый, трудолюбивый и заботливый.
А еще – червячок Игнатий любит мечтать. И каждая его мечта, сбывшаяся или несбывшаяся, становится для него важной страницей жизни. Давайте поучимся мечтать вместе с ним!

Читати далі


Катаев В. П. Цветик-семицветик

«Лети, лети, лепесток,
Через запад на восток,
Через север, через юг,
Возвращайся, сделав круг.
Лишь коснешься ты земли –
Быть по-моему вели.

Вели, чтобы Витя был здоров!», – проговорила девочка Женя, отрывая последний лепесток волшебного цветка. И в ту же минуту мальчик Витя, обреченный пожизненно ходить в уродливом башмаке на очень толстой подошве, «…вскочил со скамьи, стал играть с Женей в салки и бегал так хорошо, что девочка не могла его догнать, как ни старалась». Сказка со счастливым концом, которого могло и не быть. Ведь предыдущие желания Жени были совсем другими...

Читати далі


Андерсен Г. Х. Стойкий оловянный солдатик

Все солдатики были совершенно одинаковы, кроме одного, который был с одной ногой: его отливали последним, и олова немножко не хватило. Но он стоял на своей одной ноге так же твердо, как другие на двух. Одноногий солдатик, как раз, и оказался самым замечательным из всех. А его недостаток с лихвой компенсируется храбрым и любящим сердцем.

Читати далі