НЕЗВИЧАЙНІ ІСТОРІЇ НЕЗВИЧАЙНИХ ДІТЕЙ

 

 

Книги що допомагають жити Познайомся – другом стань Програми й проєкти

 

 

 

Даша Безкоста

Даша Безкоста не може ходити, їй дуже важко говорити через важку форму ДЦП. Але у дівчини чуйне серце і талант до живопису. Вона малює картини ногами. А гроші за продані роботи віддає на лікування хворим дітям.

 

 

 

Читати далі


Соня Шаталова

«Соня — дивовижна дівчинка, з тих, кого називають особливими дітьми, маючи на увазі те випробування хворобою, яке дано їм з першого дня життя. Але такі діти часто стають особливими й в іншому сенсі — в духовному. Соня не може говорити. Навіть писати вона може тільки тоді, коли її руку підтримують. У неї безліч проблем з тими простими життєвими обставинами, які звичайна людина навіть не помічає і не цінує по достойності. І разом з тим Соня — особистість. Це глибока людина, що володіє неабияким розумом, гострим сприйняттям життя і даром слова ... »- так говорить про Соню Віктор Кротов, керівник літературної студії «Джерело».

Костёр горел, и пламя пело
О Солнце и о гордости людей.
И голова моя горела
От горечи прожитых дней.
Мне скоро девять. Это вечность
В сравненье с временем костра.
Судьбой мне до конца?
Но он согрел людей.
А я?
Немая, неумелая,
От мира за стеной.
Зовётся аутизмом
Недуг проклятый мой.

Читати далі


Еллі Чалліс

Ніколи не здавайся: 5-річна Еллі стала першою дитиною в світі, яка освоїла паралімпійські біонічні лопаті

Його визнали найшвидшим безногим людиною в світі. Але, не дивлячись на свою славу, популярність і щільний графік, 22-річний Оскар Пісторіус (Oscar Pistorius), на прізвисько «Той, що біжить по лезу бритви» (Blade Runner), погодився на участь в забігу зі звичайною 5-річної Еллі Чалліс (Ellie Challis ), якій в ранньому дитинстві ампутували кисті рук і ноги.

Читати далі


Андронік Алексанян. Історії дітей з обмеженими можливостями та безмежним талантом

Ці діти не такий, як усі: вони чудово малюють, співають, пишуть книги для своїх ровесників. Деякі з них вже встигли прославитися на всю країну, як переможець українського відбіркового "Євробачення" Андронік Алексанян, а в талантах друге поки знають тільки найближчі люди.

Читати далі


Дмитро Щебетюк

Знайомтеся - Дмитро Щебетюк, чемпіон України з плавання, учасник резерву параолімпійської збірної зі стрільби з лука, співзасновник громадської ініціативи "Доступно. UA". телеведучий.
П'ять років тому через травму хребта Дмитро опинився в інвалідному візку, що, тим не менше, не завадило йому досягти високих результатів і жити на повну.

Докладніше в інтерв'ю


Стівен Вільям Хокінг

Англійський фізик-теоретик і популяризатор науки. Народився 8 січня 1942 року в Оксфорді.
Вчився в Оксфорді, потім в Кембриджі, де став професором математики. Вивчав теорію виникнення світу в результаті Великого вибуху, а також теорію чорних дір.  Висловив гіпотезу, що маленькі чорні діри втрачають енергію, випускаючи випромінювання Хокінга, і, врешті-решт, «випаровуються».

Читати далі


Алессандро Дзанарді

Італійський автогонщик міжнародних серій. У вересні 2001 року Алессандро Дзанарді потрапив в автокатастрофу під час змагань. Дзанарді не впорався з керуванням болідом, після чого в машину спортсмена врізався інший болід. Від нищівного удару від боліда італійця нічого не залишилося, а пілот втратив обидві ноги вище коліна. Дзанарді зумів відновитися після аварії. Уже під кінець року пілот зміг ходити на спеціальних протезах, а 2003-го зміг повернутися в автоспорт.
У березні 2012 р. Дзанарді був підтверджений як учасник Паралімпійських ігор в змаганнях на ручних велосипедах.

Читати далі


Володимир Носков

Є власним кореспондентом Радіо Свобода по Харкову і області. Народився Володя в Дніпропетровську з вродженою патологією зору в родині мами-медика і тата-столяра. Хлопчик був активним і товариським, і батьки зробили все можливе, щоб він потрапив до інтернату для незрячих дітей в Харкові - кращий тоді в Україні. У 2006 році закінчив відділення журналістики Харківського національного університету ім. В.Каразіна. Учасник проєкту "Світло для друга", Акції  "Альпініад", "Сходження толерантності"

З січня 2017 року веде програму «Радиво», що присвячується розповідям про громадських активістів, волонтерів, захисників України на Донбасі, вчителів, акторів, людей з особливими потребами, які мають життєву позицію, втілюють цікаві проєкти, намагаються прагнути змін на краще, зрештою не стоять на місці, а повсякчас розвиваються.