Програми й проєкти

На попередню сторінку

 

Проєкт "Промені надії – мрії й дії" триває.

З осені 2016 року продовжує свою роботу проєкт «Промені надії». Його учасники – діти з особливими освітніми потребами, які мають порушення психофізичного розвитку (з синдромом Дауна, ДЦП, аутизмом, затримкою психічного розвитку, вадами слуху). Цьогоріч реалізацією проєкту опікується практичний психолог бібліотеки.

В межах проєкту реалізується два напрями.

Індивідуальні заняття проходять за індивідуальними графіками. Заняття спрямовані на розвиток таких індивідуальних здібностей і можливостей:
• поетапне опановування основ комп’ютерної грамотності й спілкування в мережі Інтернет,
• розвиток психічних пізнавальних процесів,
• розвиток комунікативних навичок (вміння вільно і зрозуміло висловлювати свої думки тощо),
• усвідомлення та управління власними емоційними станами та проявами.


 Соціальна програма «Ти у світі не один»

Мета:
Інтеграція людей з особливими потребами, внутрішньо переміщених осіб у суспільне і громадське життя.

Законодавча база:
- Указ Президента України від 03.12.2015 р. № 678/2015 «Про активізацію роботи щодо забезпечення прав людей з інвалідністю».
- Закон України від 20.10.2014 р. № 1706-VII «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».
- Розпорядження КМУ від 28.12.2016 р. №1073-р «Про затвердження плану заходів  з виконання рекомендацій, викладених у прикінцевих зауваженнях, наданих Комітетом ООН з прав осіб з інвалідністю, до першої доповіді України про виконання Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю на період до 2020 року».
- Наказ Міністерства культури України  від 18.09.2014 р. № 773 «Про реалізацію проєкту «Бібліотеки як центри підтримки громад в умовах воєнної загрози: робота з внутрішньо переміщеними особами».
-  Конвенція ООН про права інвалідів.

Натисни тут


Проєкт «Почуємо очима»
Спеціаліст Харківської обласної бібліотеки для дітей Олена Шоно склала іспит і отримала Сертифікат про успішну атестацію за програмою «Жестова мова. Базовий початковий рівень».
  Запрошуємо людей, які мають вади слуху, ознайомитись з книжними новинками нашої книгозбірні. Тепер ми можемо допомогти вам зорієнтуватись на просторах сучасної літератури та обрати собі книгу для душі. А якщо вам захочеться поспілкуватись або поділитись своїми роздумами про прочитаний твір – ми зможемо Вас почути. Завжди раді новим знайомствам!
  Для довідки: У 2016 році Харківська міська громадська організація інвалідів «Креавіта» при підтримці Департаменту праці та соціальної політики реалізує проєкт «Почуй мене». Його мета - популяризація жестової мови, навчання широкого кола фахівців альтернативним засобам комунікації та толерантного ставлення до людей з вадами слуху.