Видання 2020 року

 

«Письменник із мужнім і чутливим серцем»: біобібліографічна пам'ятка до 100-річчя з дня народження Г. Тютюнника / ОКЗ «Харківська обласна бібліотека для дітей»; уклад. В. В. Лопата – Х., 2020. – 9 с.
 
23 квітня 2020 року виповнилося 100 років від дня народження українського письменника-прозаїка Григорія Тютюнника. Матеріал містить біографічні відомості та короткий огляд найвідомішого твору письменника роману «Вир». Призначається для дітей старшого шкільного віку, організаторів дитячого читання, шкільних бібліотекарів та батьків.

 

 


Життя собаки : інформаційний лист / Харківська обласна бібліотека для дітей; уклад. С.А.Кірнос. – Х., 2020. – 4 с. – (Книжкове дефіле).

У цьому випуску Книжкового дефіле пропонуємо вам зануритись у затишне сімейне читання. Історії, що написали два зовсім різних письменника, об’єднані спільною темою – дружби та відданості наших чотирилапих друзів. Книжки Оксани Лущевської «Бігль-старший» та Вільяма Кемерона «Життя і мета собаки» обов’язково сподобаються усім школярам і навіть бабусям та дідусям.

 

 


Мальовнича Дворічанщина: краєзнавча мандрівка /ОКЗ "Харківська обласна бібліотека для дітей"; уклад. В.  Лопата.– Х., 2020.- 6 с.
 
Дворічна — мальовничий куточок Харківської області, що відомий своїми крейдяними горами, заповідниками та річкою Оскіл, берегами якої ішов у похід князь Ігор. Видання є продовженням серії краєзнавчих мандрівок «Пам’ятні місця Харківщини».
Випуск адресований організаторам дитячого читання, учням середніх та старших класів, а також усім, хто цікавиться історією рідного краю.
 


 

Зустрічі на перехресті казок: літературна пам'ятка для дітей мол. та серед. шк. віку / ОКЗ “Харківська обласна бібліотека для дітей”; уклад. В.В. Лопата; ред. С.М. Загревська. – Х., 2020. – 8 с. (Зустрічі на перехресті казок. Вип. 19)

19 випуск з серії літературні пам’ятки “Зустрічі на перехресті казок” присвячений письменникам - ювілярам Еліні Заржицькій та Даніелю Хендлеру. Призначається дітям молодшого шкільного віку, батькам, бібліотекарям, організаторам дитячого читання.

 

 


Петронелла – яблунева відьмочка: інформаційний лист для дітей молодшого та середнього шкільного віку / ОКЗ “Харківська обласна бібліотека для дітей”; уклад. В.В. Лопата; ред. С.М. Загревська. – Х., 2020. – 2 с. (PROчитання)
 
Пропонуємо познайомитися з героїнею першої книги з серії «Петронелла» Сабіни Штедінґ симпатичною та неперевершеною  Петронеллою. Це цікава і смішна історія про витівки кумедної відмочки. Видання розраховано на дітей молодшого та середнього шкільного віку.

 


"Великі жертви твої Україно"  (до Дня пам'яті жертв політичних репресій) : бібліографічний онлайн-огляд / ОКЗ "Харківська обласна бібліотека для дітей" ; уклад. Н. Збруєва. - Х., 2020.- 9 с.

Щороку у третю неділю травня Україна відзначає День пам'яті жертв політичних репресій. Цього року цей день випадає на 19 травня. До вашої уваги пропонується низка творів, як дослідницьких, так і художніх про події того часу.

 

 

 


«Життя як детектив» (до 130-річчя від дня народження Агати Крісті, англійської письменниці): інформаційний лист/ ОКЗ “Харківська обласна бібліотека для дітей” ; уклад. В. Лопата. – Х., 2020. – 9 с.
 
Агату Крісті повсякчас називають «Королевою детективів». Щоб у цьому переконатися, ми підготували невеличку підбірку дивовижних фактів про життя та творчість письменниці, а також здійснимо огляд найкращих детективів Агати Крісті.
Видання призначене для учнів середніх та старших класів, батьків, учителів.