Книги і статті

Журнали для педагогів

 

Дошкільне виховання

 

Фаховий журнал для працівників дошкільної освіти — новітні освітні технології, методичні рекомендації, практичні розробки.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Палітра педагога

Журнал містить ефективні технології дошкільної освіти: планування, системи занять, творчі проєкти, тематичні добірки ігор, вправ, дидактичного та довідкового матеріалу. Робота з родиною.

 

 

 

 


 

Безпека життєдіяльності

Всеукраїнський науково-популярний журнал.

У кожному номері ви знайдете корисні поради з питань особистої безпеки та навколишнього середовища, як діяти у надзвичайних ситуаціях та які правила безпечної поведінки повинні знати діти.

Журнал надає офіційну інформацію Міністерства освіти і науки України з питань безпеки життєдіяльності, охорони праці, пожежної та радіаційної безпеки, побутового травматизму, а також інформацію про запобігання загибелі та травмуванню учасників навчально-виховного процесу під час виникнення надзвичайних ситуацій.

 


Джміль

У кожному номері журналу: кращі літературні твори сучасників і класичних авторів, уроки художнього слова, нетрадиційні техніки образотворчості, репродукції картин українських та світових художників і бесіди за ними, розвивальні ігри, досліди з природними та штучними об’єктами, комікси морально-етичної тематики, сценарії свят і розваг
та багато іншого.

 

 


Особлива дитина: навчання і виховання

 

Сучасна методика навчання і виховання дітей з особливими потребами.
У журналі розглядаються питання інклюзивної освіти, використання інноваційних технологій в адаптивному фізичному вихованні, психологічні аспекти виховання, коррекційно-оздоровчі вправи та ін.

 

 

 

 

 


Література  з педагогіки

 

 

Гресь А. Школа навиворіт. Що робити, якщо..? 

Ця книга адресована всім мамам і татусям, а також учителям, які допомагають дітям навчитися бути учнями. «Перший раз у перший клас» — це досить складне випробування для дитини. Шкільне життя для маленького учня часто видається нелегким. І справа взагалі не в оцінках.
У книзі для дбайливих дорослих наведені підказки щодо того, як не допустити проблему, як допомогти, якщо вона вже виникла, а також пропонований аналіз найпоширеніших проблем, які можуть виникнути в дитини як у перші шкільні дні, так і пізніше.

 

 


Корчак, Януш. Правила життя: Педагогіка для дітей та дорослих 

Книжку «Правила життя: Педагогіка для дітей та дорослих» слід прочитати всім — і тим, хто вже є батьками, і тим, хто тільки планує ними стати, людям, які дуже люблять своїх дітей, і тим, хто шукає в собі батьківські інстинкти, хто сумнівається у правильності своїх поглядів на виховання і любов до дітей. Адже взаємини між дорослими і дітьми дуже складні, і вони не завжди розуміють одне одного.

 

 

 


Амонашвілі Ш. Педагогічні притчі


Збірка містить притчі видатного педагога, доктора психологічних наук і просто Вчителя від Бога — Шалви Амонашвілі, всесвітньо відомого поширювача ідей гуманної педагогіки. На відміну від засад звичної для нас наказової педагогіки, Шалва Олександрович пропонує інший підхід - пройнятий вищою духовністю, любов′ю до дитини, розумінням та повагою, а також прийняттям її такою, якою вона є.
Книга призначена для небайдужих педагогів, батьків та дітей - словом, для всіх, хто прагне виховати Людину, яка зробить цей світ кращим.

 


 

Барб-Ґалль Ф. Як розмовляти з дітьми про мистецтво

Простими словами і в зручній формі авторка підказує, як навчити дітей “бачити” картину, розуміти її і відчувати. На найбільш поширені й актуальні питання запропоновано лаконічні відповіді, покликані задовольнити цікавість і заохотити до нових пошуків. Це конспект, путівник, довідник і мистецький альбом водночас, який можна ретельно вивчати вдома, нашвидкоруч гортати у транспорті чи розглядати в парку. Книга адресована не лише натхненним батькам і педагогам, які прагнуть змалку зацікавити дітей світом мистецтва, – вона й для тих допитливих читачів і читачок, які ніяк не знаходили часу його пізнати.

 

 


Близнюк Е. Большие страхи маленьких детей и их родителей

Запропонована книга є інструментом, інструкцією, підручником по роботі з дитячими і не тільки дитячими страхами. Це розуміючий, люблячий і дуже добрий провідник. Ця книга не тільки про страхи, але і про відносини дітей і батьків, про те, як допомогти батькам краще зрозуміти своїх дітей і подружитися з ними, і про те, як допомогти дітям бути щасливими дітьми. Поради, описані в книзі, допоможуть дорослим впоратися з занепокоєнням і страхами малюка; підвищать батьківську компетентність; зроблять щасливим малюка і сім'ю.

 


Таглина О. Неудобные дети, неудобные родители 

 Незручні діти. Чому вони стають такими? Як поводитися батькам, якщо дитина створює для них незручні ситуації, задає їм незручні запитання, демонструє незручну поведінку? І чи не є самі батьки такими ж незручними для своєї дитини? Автор книги аналізує різноманітні життєві ситуації, обговорює різні точки зору, знайомить батьків з широким спектром проблем, що виникають у інших батьків, і з таким же широким спектром варіантів вирішення цих проблем. Ця добра і весела книга - спроба показати батькам, що вони самі повинні рости і змінюватися разом зі своїми дітьми, вчитися, для того щоб виростити свою дитину повноцінним членом суспільства, гармонійною особистістю і просто щасливою людиною.

 


 

Iнформацiя про новi надходження періодики

 

Iнформацiя про новi надходження періодики для вчителів та бібліотекарів : ІІІ – IV квартал 2021 р. : інформаційно-бібліографічний список / ОКЗ «Харківська обласна бібліотека для дітей». – Х., 2022. – 21 с.

 

 

Iнформацiя про новi надходження періодики для вихователів дошкільних навч. закладів : ІІІ – IV квартал 2021 р. : інформаційно-бібліографічний список / ОКЗ «Харківська обласна бібліотека для дітей». – Х., 2022. – 8 с.