Книги і статті

Журнали для педагогів

 

Дошкільне виховання

 

Фаховий журнал для працівників дошкільної освіти — новітні освітні технології, методичні рекомендації, практичні розробки.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Палітра педагога

Журнал містить ефективні технології дошкільної освіти: планування, системи занять, творчі проєкти, тематичні добірки ігор, вправ, дидактичного та довідкового матеріалу. Робота з родиною.

 

 

 

 


 

Безпека життєдіяльності

Всеукраїнський науково-популярний журнал.

У кожному номері ви знайдете корисні поради з питань особистої безпеки та навколишнього середовища, як діяти у надзвичайних ситуаціях та які правила безпечної поведінки повинні знати діти.

Журнал надає офіційну інформацію Міністерства освіти і науки України з питань безпеки життєдіяльності, охорони праці, пожежної та радіаційної безпеки, побутового травматизму, а також інформацію про запобігання загибелі та травмуванню учасників навчально-виховного процесу під час виникнення надзвичайних ситуацій.

 


Джміль

У кожному номері журналу: кращі літературні твори сучасників і класичних авторів, уроки художнього слова, нетрадиційні техніки образотворчості, репродукції картин українських та світових художників і бесіди за ними, розвивальні ігри, досліди з природними та штучними об’єктами, комікси морально-етичної тематики, сценарії свят і розваг
та багато іншого.

 

 


Особлива дитина: навчання і виховання

 

Сучасна методика навчання і виховання дітей з особливими потребами.
У журналі розглядаються питання інклюзивної освіти, використання інноваційних технологій в адаптивному фізичному вихованні, психологічні аспекти виховання, коррекційно-оздоровчі вправи та ін.

 

 

 

 

 


Література  з педагогіки

 

 

Гресь А. Школа навиворіт. Що робити, якщо..? 

Ця книга адресована всім мамам і татусям, а також учителям, які допомагають дітям навчитися бути учнями. «Перший раз у перший клас» — це досить складне випробування для дитини. Шкільне життя для маленького учня часто видається нелегким. І справа взагалі не в оцінках.
У книзі для дбайливих дорослих наведені підказки щодо того, як не допустити проблему, як допомогти, якщо вона вже виникла, а також пропонований аналіз найпоширеніших проблем, які можуть виникнути в дитини як у перші шкільні дні, так і пізніше.

 

 


Корчак, Януш. Правила життя: Педагогіка для дітей та дорослих 

Книжку «Правила життя: Педагогіка для дітей та дорослих» слід прочитати всім — і тим, хто вже є батьками, і тим, хто тільки планує ними стати, людям, які дуже люблять своїх дітей, і тим, хто шукає в собі батьківські інстинкти, хто сумнівається у правильності своїх поглядів на виховання і любов до дітей. Адже взаємини між дорослими і дітьми дуже складні, і вони не завжди розуміють одне одного.

 

 

 


Амонашвілі Ш. Педагогічні притчі


Збірка містить притчі видатного педагога, доктора психологічних наук і просто Вчителя від Бога — Шалви Амонашвілі, всесвітньо відомого поширювача ідей гуманної педагогіки. На відміну від засад звичної для нас наказової педагогіки, Шалва Олександрович пропонує інший підхід - пройнятий вищою духовністю, любов′ю до дитини, розумінням та повагою, а також прийняттям її такою, якою вона є.
Книга призначена для небайдужих педагогів, батьків та дітей - словом, для всіх, хто прагне виховати Людину, яка зробить цей світ кращим.

 


 

Барб-Ґалль Ф. Як розмовляти з дітьми про мистецтво

Простими словами і в зручній формі авторка підказує, як навчити дітей “бачити” картину, розуміти її і відчувати. На найбільш поширені й актуальні питання запропоновано лаконічні відповіді, покликані задовольнити цікавість і заохотити до нових пошуків. Це конспект, путівник, довідник і мистецький альбом водночас, який можна ретельно вивчати вдома, нашвидкоруч гортати у транспорті чи розглядати в парку. Книга адресована не лише натхненним батькам і педагогам, які прагнуть змалку зацікавити дітей світом мистецтва, – вона й для тих допитливих читачів і читачок, які ніяк не знаходили часу його пізнати.

 

 


Близнюк Е. Большие страхи маленьких детей и их родителей

Запропонована книга є інструментом, інструкцією, підручником по роботі з дитячими і не тільки дитячими страхами. Це розуміючий, люблячий і дуже добрий провідник. Ця книга не тільки про страхи, але і про відносини дітей і батьків, про те, як допомогти батькам краще зрозуміти своїх дітей і подружитися з ними, і про те, як допомогти дітям бути щасливими дітьми. Поради, описані в книзі, допоможуть дорослим впоратися з занепокоєнням і страхами малюка; підвищать батьківську компетентність; зроблять щасливим малюка і сім'ю.

 


Таглина О. Неудобные дети, неудобные родители 

 Незручні діти. Чому вони стають такими? Як поводитися батькам, якщо дитина створює для них незручні ситуації, задає їм незручні запитання, демонструє незручну поведінку? І чи не є самі батьки такими ж незручними для своєї дитини? Автор книги аналізує різноманітні життєві ситуації, обговорює різні точки зору, знайомить батьків з широким спектром проблем, що виникають у інших батьків, і з таким же широким спектром варіантів вирішення цих проблем. Ця добра і весела книга - спроба показати батькам, що вони самі повинні рости і змінюватися разом зі своїми дітьми, вчитися, для того щоб виростити свою дитину повноцінним членом суспільства, гармонійною особистістю і просто щасливою людиною.

 


Корисні статті

 

Дубовик С. Дистанційне та домашнє навчання: поради для батьків / С. Дубовик // Шк. бібліотека плюс. – 2020. – № 22. – С. 17–18.

Дубовик С. Як педагогу психологічно підготуватися до дистанційного навчання : [поради педагогам] / С. Дубовик // Шк. бібліотека плюс. – 2020. – № 22. – С. 15–16.

  Зражевський Ю. Реформування середньої освіти: думки і висловлювання : аналітична підбірка / Ю. Зражевський // Шкільний бібліотечно-інформаційний центр. – 2020. – № 10. – С. 5–8.

  Зражевський Ю. Реформування середньої освіти: думки і висловлювання : [аналітична підбірка] / Ю. Зражевський // Шкільний бібліотечно-інформаційний центр. – 2020. – № 11. – С. 5–7.

   Зражевський Ю. Реформування середньої освіти: думки і висловлювання (грудень - 2020) : аналітична підбірка / Ю. Зражевський // Шкільний бібліотечно-інформаційний центр. – 2020. – № 12. – С. 6–9.

  Ільницька І. Дистанційне навчання як одна з нетрадиційних форм організації навчального процесу : [сучасна освіта] / І. Ільницька // Безпека життєдіяльності. - 2020. – № 10. - С. 12–13.

  Ільницька І. Пожежна безпека в навчальних закладах : [безпека життєдіяльності] / І. Ільницька // Безпека життєдіяльності. – 2020. – № 12. – С. 13–14.

  Інструктивно-методичні рекомендації щодо організації навчання осіб з особливими освітніми потребами у закладах загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році : Додаток до листа Міністерства освіти і науки України // Дитина з особливими потребами. – 2020. – № 10. – С. 2–15.

 Тищенко А. Головні засоби спілкування епохи пандемії : [сучасна освіта] / А. Тищенко // Безпека життєдіяльності. – 2020. – № 10. – С. 14.

  Юзмухаметова Л. Профвигорання на початку навчального року: проводимо тренінг, щоб уникнути : [тренінг для педагогів] / Л. Юзмухаметова // Шк. бібліотека плюс. – 2020. – № 20. – С. 19–23.

Класному керівнику:

Василенко, Л. Б. Класний керiвник i здоров"я учнiв: вiд кремнiєвих рiзцiв i до наших днiв : метод. посiбник / Л. Б. Василенко. - Х. : Скорпiон, 2006. - 132 с.
Класному керівнику: учнівське самоврядування [Текст] / упоряд.: Л. Шелестова, Н. Чиренко . - К. : Шкільний світ, 2009. - 128 с. - (Шкільний світ. Бібліотека ; № 4, 2009).  (б-ка "Шк. світу").
Класному керівнику. Як провести виховну годину / упоряд. Л. Шелестова ; Н. Чиренко . - К. : Шкільний світ, 2009. - 128 с. - (Шкільний світ. Бібліотека ; № 6, 2009).
Наволокова, Н. П. Практична педагогіка для вчителя. 99 схем і таблиць : навч. - метод. посібник / Н. П. Наволокова, В. М. Андрєєва. - Х. : Основа, 2008. - 117 с. - (Золота педагогічна скарбниця).
Полякова, Ганна. Психологічний довідник вчителя / Г. Полякова. - К. : Шкільний світ, 2008. - 128 с. - (Бібліотека "Шкільного світу").